NWS
SOFTVÉR
BEZPEČNOSŤ
PROJEKTY
PORADENSTVO
HARDVÉR A SIETE
APLIKÁCIE NA MIERU
WEBSTRÁNKY
WEB DIZAJN
HOSŤOVANIE WEBSTRÁNOK
PORTÁLOVÉ RIEŠENIA
FLASH
CMS SYSTÉMY
E-SHOPY
PROPAGÁCIA A DIZAJN
OBNOVA STRATENÝCH DÁT
SLUŽBY
E-SHOP
/ Webstránky / CMS systémy /
CMS systémy

CMS, alebo Content Management System je všeobecne softvér na správu obsahu. Ten môže pozostávať z textov, obrázkov a iných mediálnych elektronických súborov. Účelom CMS systému je prehľadne spravovať obsah rôzneho druhu a umožniť viacerým stranám prístup k istým materiálom. Toto značne uľahčuje komunikáciu, najmä vo firmách. Jednou z výhod mnohých CMS systémov je automatizácia procesov, alebo „workflow“.  CMS systémy však používajú aj všetky veľké medzinárodné spoločnosti na správu svojej firemnej komunikácie. Táto funkcia je však čím ďalej tým dôležitejšia aj pre malé a stredné firmy. CMS systémy firmám umožňujú nestratiť sa v dokumentoch a nájsť ich jednoducho a rýchlo na serveri, namiesto klasického archívu.

 

V súčasnosti sa CMS spomína najmä v súvislosti s publikovaním materiálov na webových stránkach na internete. Pojem CMS systém sa stal takmer synonymom „Web-based CMS“, teda CMS systém založený na publikovanie webstránok a ovládaný cez internetový prehliadač. Na Slovensku väčšina ľudí pozná podobné softvérové produkty pod názvom „redakčný systém“. Redakčný systém, alebo CMS systém umožňuje vlastníkovi webu jednoducho a rýchlo meniť obsah webu, udržiavajúc ho aktuálnym bez odborných technických znalostí.

 

Vieme Vám ponúknuť vlastné CMS systémy, ktoré Vám vieme bez problémov a zdĺhavého času prispôsobiť podľa Vašich potrieb.

© 2009 NWS - Net & Web Services, s.r.o. Všetky práva vyhradené.
Powered, designed and hosted by NWS®